Šiaurės šalių savaitė 2016 m. Kybartų m. bibliotekoje

Keli metai iš eilės, lapkričio mėnesį, Kybartų m. bibliotekoje vyksta renginiai, skirti Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Ne išimtis buvo ir šie metai. Ketvirtadienį bibliotekoje viešėjo įvairaus amžiaus moksleivių grupė iš Kybartų vaikų globos namų su auklėtoja Rosita Ryckiene, o penktadienį priėmėme 4 b klasę ( mok. ir auklėtoja Laima Kriščiūnienė ) iš Kybartų progimnazijos „Saulė“.
Vaikai buvo supažindinti su pagrindine Šiaurės šalių bibliotekų savaitės mintimi - „kai į mūsų šalis ateina pats tamsiausias metų laikas, mes uždegame žvakes ir skaitome knygą“. Tad uždegus žvakeles buvo perskaityta norvegų rašytojo Stian Hole knygos „Garmano vasara“ ištrauka, nes būtent ją vaikų amžiaus grupei rekomendavo šių garsinių skaitymų sumanytojai ir šiaurės šalių rašytojų literatūros propaguotojai.
Likus laiko ir pareiškus auditorijai norą buvo t.p. paskaityta neseniai gauta viena iš norvegų pasakų „Milijonas kačių“. Neapsieita be užduočių, be klausimų, be dainų ir ... apdovanojimų.
Na o Kybartų kavinėje „Robeda“ Kybartų m. bibliotekoje veikiančio klubo „Vienišius“ narės susipažino su neseniai išleista kybartietės Aldonos Maksvytienės poezijos knyga „Dūžtanti tyla“. Buvo perskaityti keli eilėraščiai, sudainuota daina ir sudarytas norinčiųjų įsigyti knygelę sąrašas.

Roma Bruzbartienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Kybartų filialo bibliotekininkė