Su „Strykt pastrykt!“ rinkome geriausią vaikų Metų knygą

Sausio 31 dieną į Vilkaviškio viešąją biblioteką atskubėjo Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vaidybinių improvizacijų būrelio narai ir jų vadovė Ilona Viltrakienė, kurie parengė vaidinimą pagal Pauliaus Norvilos vaikų Metų knygelę „Strykt pastrykt!“. Šią dieną vyko baigiamasis renginys akcijai „Metų knygos rinkimai“. Jau nuo gruodžio pradžios bibliotekininkės vaikus su Metų knygomis, autoriais ir balsavimo taisyklėmis supažindino Vilkaviškio pradinėje mokykloje, vaikų lopšeliuose - darželiuose „Pasaka“, „Buratinas“ ir „Eglutė“. Darželių ugdytinių piešiniai „Iliustruoju vaikų Metų knygelę“ visą vasario mėnesį puoš Vaikų literatūros skyrių. Šią dieną pasižiūrėti improvizacijos pagal linksmą Pauliaus Norvilos paveikslėlių knygą „Strykt pastrykt!“ į biblioteką atvyko Vilkaviškio pradinės mokyklos 2 b klasės mokiniai ir jų mokytoja V. Mikalainienė. Susirinkusiems buvo papasakota apie penkioliktą kartą Lietuvoje vykstančius knygų rinkimus, kurie skatina Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į įdomiausius, ryškiausius metų kūrinius, susipažinti su autoriais, populiarinti skaitymą kaip prasmingą veiklą. Vaikai sužinojo, kad Paulius Norvila gimė Kaune 1985 m., 2009 m. baigė ekonomikos magistrantūrą Vilniaus universitete. Autoriaus eilėraščiai ir proza spausdinami nuo 2004 m., kūryba publikuota įvairioje kultūrinėje spaudoje, almanachuose. Skaitoma poezija įrašyta į 2013 m. ir 2015 m. „Poezijos pavasario“ almanachų kompaktines plokšteles. Eilėraščiai versti į anglų, italų, rusų kalbas. Jaunas keturių poezijos knygų suaugusiems autorius vaikų literatūroje debiutavo su smagia ir kiek ironiška paveikslėlių knyga „Strykt pastrykt!“, kuriai iliustracijas nupiešė Jurga Šulskytė, knygelę išleido Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“. Knygelėje rašoma apie tai, kaip Kiškį vieną dieną aplanko geniali idėja parašyti knygą. Ir parašo. Apie ką? Ogi apie save! Tačiau niekas kiškio darbo nevertina - meškai knygoje per mažai bičių ir medaus, lapei mados, voveraitei iš viso nepatinka knygos be paveikslėlių… Negi triušo pastangos nueis šuniui ant uodegos, o gal jo knyga tiesiog dar nerado savo tikrųjų skaitytojų? Tai knyga apie literatūros pasaulio užkulisius, autorius ir skaitytojus užklumpančios problemos joje vaikams perteiktos linksmai ir suprantama forma.
Vaidinimas labai spalvingai ir įtaigiai perteikė knygelėje rašomus kiškio Stepono išgyvenimus, kai į knygos rašymą įsitraukia visi miško gyventojai, bet mintis, kad „jei galiu parašyti knygą aš, tai gali ir tu“ yra labai galinga ir įkvepianti, skatinanti mus visus nenuleisti rankų, susidūrus su pasitaikančiais sunkumais. Visus pakerėjo vaidinimas „Strykt pastrykt!”, jaunųjų aktorių įsijautimas į vaidmenis, perteikiama nuotaika ir išgyvenimai, esame labai dėkingi vadovei Ilonai Viltrakienei už puikų reginį, emocijas energiją, visa tai pajutome, žiūrėdami jos sukurtą ir šauniai perteiktą improvizaciją pagal knygelę „Strykt pastrykt!“, kuriai po vaidinimo abejingų neliko.
Žiūrovams ir aktoriams dalijome skrajutes su informacija apie vaikų penketuko autorius, jų knygas ir liepėme nepamiršti balsuoti už labiausiai patikusias knygas.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja