Saugesnio interneto savaitės renginių apžvalga

Daugelyje pasaulio šalių, taip pat ir Lietuvoje, nuo vasario 10 iki 15 dienos buvo minima Saugesnio interneto savaitė, kuri vyko jau 17-ą kartą. Į šią iniciatyvą įsitraukė ir Vilkaviškio viešoji biblioteka vykdydama įvairias šviečiamąsias interneto veiklas vaikams. Šios savaitės pagrindinis tikslas buvo atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis su tam sukurtu šūkiu - KURKIME GERESNĮ INTERNETĄ KARTU!
Ta proga, visą savaitę bibliotekos mažiesiems lankytojams buvo siūloma pasitikrinti žinias testu „Ar esi saugus internete?“, veikė literatūros paroda „Vasaris - saugaus interneto mėnuo“.
Vasario 11 dienos rytą bibliotekoje vyko mokomųjų filmų apie saugų internetą peržiūra „Būkime saugūs!“ ir saugių slaptažodžių dirbtuvės, kuriose dalyvavo Vilkaviškio pradinės mokyklos 4d klasės mokiniai su mokytoja Lina Skaisgiriene. Po filmų peržiūros kartu su vaikais ir mokytoja vyko trumpa diskusija apie tai, kas yra saugus internetas, kaip jame saugiai elgtis, kokie pavojai jame tyko, kas yra slaptažodžiai, kam jie naudojami, kiek jų vaikai turi susikūrę, kaip juos sugalvoja, įsimena ir pan. Praktinėje veikloje vaikai kūrė naujus slaptažodžius ir juos aptarė, ar yra tinkami naudoti.
Vasario 13 d. rytą vyko saugaus interneto pamoka „Kad kompiuteris netaptų priešu“, kurioje dalyvavo Vilkaviškio pradinės mokyklos 3a klasės mokiniai kartu su mokytoja Rasa Galinaitiene. Šioje pamokoje buvo pravesta interaktyvi veikla - žaidimas be išmaniųjų įrenginių „Laikas prisijungus ir atsijungus“, žaidimas „Sugalvok“, praktinė veikla „Mano duomenys internete“ su Pranuko anketa. Taip pat buvo žiūrimas ir diskutuojamas mokomasis filmukas apie saugų internetą.
Šiose veiklose visiems dalyvavusiems vaikams su mokytojomis buvo įteiktos Saugesnio interneto savaitės atminimo dovanėlės bei pažymėjimai.

Ina Dubickaitė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė